Кумановец ја нападнал сопругата на својот брат

Сподели со своите пријатели

Триесет и двегодишен кумановец физички ја нападнал сопругата на својот брат, по што полицијата го привела.

Loading...

– На 03.09.2023 во 12.15 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.К.(32) од Куманово затоа што во семејниот дом во Куманово физички ја нападнал сопругата на неговиот брат, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановецот Данило Методиевски - Светски вицешампион во кик-бокс