Кумановец извршил обљуба врз малолетно девојче

Сподели со своите пријатели

Кумановец извршил обљуба врз малолетно девојче, а случајот во полиција го пријавила мајката на детето.

Loading...

– На 20.11.2020 во 20.00 часот во СВР Куманово, 35-годишна жителка на Куманово пријавила дека врз нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од Б.Н. од Куманово, со кого од претходно се познавала, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


Leave a Reply