Кумановец измамен од роднина за 11.500 евра

Сподели со своите пријатели

Кумановец вчера пријавил во полиција дека бил измамен од член на семејството за сума од 11.500 евра.

Loading...

– На 28.03.2022 во СВР Куманово, О.Х. од Куманово пријавил дека бил измамен од член на неговото семејство за сума од 11.500 евра, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Според пријавеното, неговиот роднина му понудил да му го продаде возилото, меѓутоа откако поминал подолг временски период тој разбрал дека возилото било продадено, а тој не добил парични средства.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Отворено 25. издание на „Денови на комедија“ (ФОТО+ВИДЕО)

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски