Кумановец избодел вработена во кумановската болница

Сподели со своите пријатели

Триесет и осумгодишен кумановец утринава бил приведен откако претходно нападнал и повредил вработена во кумановската Општа болница.

Loading...

– На 29.09.2022 година во 01.40 часот, полициски службеници од СВР Куманового лишиле од слобода Ф.Ј.(38) од Куманово затоа што со остар предмет нападнал и повредил вработена на Инфективното одделение во Општа болница Куманово, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Приведени двајца кумановци поради кражба