Кумановец физички си го нападнал братот

Сподели со своите пријатели

Дваесет и тригодишен кумановец викендов бил приведен, откако во семејниот двор физичко го нападнал својот брат.

Loading...

– На 26.09.2021 во 03.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го привеле С.С.(23) од Куманово, затоа што во семејниот двор физички го нападнал неговиот брат Б.С., информираат од Министерството за внатрешни работи.

На него му бил изготвен записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Никола Ивановски