Кумановец физички нападнат во Скопје

Сподели со своите пријатели

Четириесет и седумгодишен кумановец бил физички нападнат завчера во Скопје.

Loading...

– На 18.06.2021 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на угостителски објект на подрачјето на Кисела Вода, И.Д.(46) од Скопје физички го нападнал В.С.(47) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од полицијата се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *