Кумановец физички нападнат пред казино

Сподели со своите пријатели

Дваесет и двегодишен кумановец вчера пријавил дека бил физички нападнат од обезбедување во казино.

Loading...

– На 25.12.2020 околу 13,00 часот во СВР Куманово, С.С.(22) пријавил дека на 24.12.2020 околу 18.00 часот пред казино во Куманово бил физички нападнат од едно лице, вработено како обезбедување во казиното, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *