Кумановец физички нападнат од три лица

Сподели со своите пријатели

Триесет и седумгодишен кумановец вчера бил нападнат од три лица пред неговата куќа.

Loading...

– На 28.04.2021 година во 11.50 часот во СВР Куманово, А.Р. (37) од Куманово пријавил дека на 27.04.2021 пред неговата куќа на улицата „Анѓа Ранковиќ“ бил физички нападнат од О.Н. Н.Н и Л.Н., инормираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *