Кумановец физички нападнат од својот сосед

Сподели со своите пријатели

Триесет и шестгодишен кумановец бил физички нападнат вчера од страна на својот сосед.

Loading...

– На 09.06.2024 во 23.05 часот во СВР Куманово, Т.Ј.(36) од Куманово пријавила дека во населбата Јане Сандански во Куманово, нејзиниот татко бил физички нападнат од неговиот сосед Б.В., информираат од Секторот за внатрешни работи.

Како што додаваат оттаму, по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Поединци го блокираат изнесувањето смет на Краста. Куманово под закана од епидемија