Кумановец физички нападнат на постојка во Клечовце

Сподели со своите пријатели

Едно лице од Куманово вчеравечер било физички нападнато на автобуска постојка во кумановското село Клечовце.

Loading...

– На 24.05.2021 во 01,50 часот во СВР Куманово, М.Р.(41) пријавила дека на 23.05.2021 околу 23.30 часот на автобуска постојка во с.Клечовце нејзиниот син бил физички нападнат од М.М., информираат од Министерството за внатрешни работи.

Полиција презема мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *