Кумановец физички ја нападнал сопругата и нејзина пријателка

Сподели со своите пријатели

Дваесет и седумгодишен кумановец физички ја нападнал својата сопруга и нејзината пријателка вчеравечер по што бил приведен.

Loading...

– На 01.09.2022 во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.М.(27) од Куманово затоа што физички ја нападнал неговата сопруга и нејзина пријателка, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок, вела од кумановската полиција.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Младите кумановци може да се пријават за обука за дигитални вештини

Никола Ивановски