Кумановец брутално претепал сограѓанин

Сподели со своите пријатели

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден околу 18:45 часот на улицата „Иво Лола Рибар“, 24-годишниот М.М. без повод и причина физички го нападнал Д.Б. исто така 24-годишен од Куманово.

Loading...

Удирајќи го со тупаници во прелот на лицето истиот паднал во бесознание при што со возило на Итната медицинка помош е пренесен на хирушкото одделение во кумановската болница и е задржан на болничко лекување.

М.М. е приведен во страна на СВР-Куманово и против истиот по целосно расчистување и документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.