Кумановец без повод и причина нападнал сограѓанин на постројка

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.Ј.(40) од Куманово, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „насилство“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Loading...

Пријавениот, на 29.08.2015 година, во Куманово на автобуската постојка во близина на ЈЗУ Општа болница Куманово без повод и причина почнал да го навредува Н.С.(40) од с.Долно Којнаре, а потоа и физички го нападнал нанесувајќи му телесни повреди.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.