Кумановец баран за кривично дело „тешка кражба“ приведен на скопскиот аеродром

Сподели со своите пријатели

Дваесет и едногодишен жител на Куманово со иницијали Л.М. вчера околу 15:10 часот бил лишен од слобода на скоспкиот аеродром „Александар Велики“, информираат денес од Министерството за внатрешни работи.

Откако лицето допатувало на аеродромот при увид во неговите документи од страна на полициските службеници било утврдено дека истиот евидира со мерка „АПСИ“ поради сторено кривично дело „тешка кражба“.

Истиот веднаш бил лишен од слобода и околу 19 часот депортиран во Затворот во Куманово за понатамошна постапка.

На 07.03.2016 година во 15.10 часот на ГП-Аеродром „Александар


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.