Кумановци уживаа со песните на Некст тајм и Џенан (ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Дуото „Некст тајм“ и српскиот пејач Џенан Лончаревиќ вчеравечер ги забавуваа кумановци на градскиот плоштад како дел од втората музичка вечер од програмата за одбележување на 500-годишниот јубилеј од постоењето на Куманово.

Во продолжение атмосферата низ објективот на Кумановски Муабети.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *