15.06.2019 15:10

Кумановци претепани пред угостителски објект завршија на Ургентен


Рано утринава околу 04.00 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив биле донесени две лица со повреди здобиени од физички напад кој се случил пред угостителски објект во градски парк, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Според пријавеното, околу 03.30 часот П.К.(38) од Куманово и неговиот брат П.К.(32) биле физички нападнати од повеќе непознати лица.

loading...

Се работи на расчистување на случајот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments