Кумановци го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка

Сподели со своите пријатели

Двелица од Куманово викендов го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка, на која ѝ претходела расправија.

Loading...

– На 12.08.2023 во 18.53 часот во СВР Куманово било пријавено дека во Куманово, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу В.П.(38) и Т.С.(59), информираат од Министерството за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановец се обидел да избврши обљуба врз сограѓанка