Куќа изгоре во пожар во Куманово

Сподели со своите пријатели

Куќа вчера била опожарена во кумановско, информираат денеска од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Loading...

– На 08.08.2022 во 13.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека настанал пожар во куќа на улицата „542“ во Куманово, велат од кумановската полциија.

Пожарот бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица Куманово, а повредени лица нема.

Екипа од СВР Куманово извршила увид на место на настанот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Без вода пет локации во Куманово