Куќа изгоре во пожар во Куманово

Сподели со своите пријатели

Пожар вчера проголта куќа во Куманово, поточно кај меноста Циглана.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, на терен околу 22:20 излегле четворица пожарикари и ја започнале интервенцијата, а веќе по половина час успеале да се изборат со огнените јазици.

Интервенција, кумановските пожарникари, бележат и на запален смет и сува трева во населбата Карпош.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *