25.04.2019 09:16

Куќа гореше во пожар во Куманово

Facebook Twitter Google+

Куќа изгоре во пожар кој вчеравечер избувнал на улицата „Франц Розман“ во Куманово.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, петмина пожарникари со едно противпожарно возило се бореле со огнените јазици во период од 19:30 до 20:20 часот по што успеале да го ликвидираат огнот.

Loading...

Засега остануваат непознати причините кои довеле до избувнувањето.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments