Куче кое се плаши од мрак, научило да вклучи рачна батерија за да излегува навечер (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Времето од годината повторно дојде кога деновите стануваат с short пократки, а ноќите се подолги. На некои кучиња кои се плашат од темнина им е тешко, а меѓу нив е и Лабрадор ејк. Ова куче од Нов Зеланд затоа научи да користи фенерче, па го зема во заби и излегува со него во дворот за да изврши нужда кога ќе се стемни.

Loading...

Неговата симпатична рутина беше објавена на TikTok и стана вирална.

„Така излегува ноќе“, стои во описот на видеото, кое собра шест милиони прегледи.

 

@jakeyboo20#dogsofttiktok #nzdogsoftiktok #cute♬ original sound – Puppy Dog Jake