КРВАВА ЗАБАВА: Бикови трчаа и маваа луѓе низ улиците (вознемирувачко видео)

Сподели со своите пријатели

Шпанските власти соопштуваат дека шест лица се здобиле со повреди при трка со бикови на фестивалот Сан Фермин во Памплона, но дека никој не е во животно загрозувачка состојба.

Лекар од локалната болница изјавил дека пет лица се здобиле со контузии, а една со повреда на главата.

Од минатиот петок, кога започнал фестифалот, повредени се десетици луѓе, а тие повредите ги здобиле кога паднале или кога биле прегазени од биковите.

Во традиционална трка со бикови, стотици луѓе ја тестираат храброста и брзината, бегајќи пред шест бикови, а целта е да останат неповредени.

Loading...

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.