Кривична за 23-годишник од Ваксинце, поради поседување марихуана

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Л.Р.(23) од селото Ваксинце, Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Loading...

Како што појаснуваат оттаму, на 12.09.2019 во селото Ваксинце, Липково, полициски службеници, при преглед на пријавениот, пронашле и одзеле марихуана.

Никола Ивановски


Leave a Reply