Кривична пријава за кумановец поради нелегално поседување куршуми

Сподели со своите пријатели

Каок што информираат од Министерството за внатрешни работи, кривична пријава од страна на СВР Куманово е поднесена против 43-годишен С.С. од Куманово, поради постоење основи за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

Loading...

На 28-ми септември, пилициските службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што биле пронајдени 279 куршуми со калибар од 9мм, како и куршум со калибар од 7,62мм.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.