Кривична пријава за командирот на Шумската полициска станица Куманово

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Т.(57) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривичното дело ,,злоупотреба на службена положба и овластување”, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Пријавениот како командир на Шумската полициска станица-Куманово, барањето за поведување на прекршочна постапка по член 104 и 106 од Законот за шуми, за прекршок констатиран на 16.05.2015, не го поднел до надлежниот суд, односно го одложил во архивата на Шумската полициска станица – Куманово, со што го оштетил буџетот на Република Македонија за сума од 4.000 евра.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.