Кремљ: Ќе одговориме на барањето на нашите пријатели од Северна Кореја

Сподели со своите пријатели

Русија внимателно ќе го разгледа секое барање од Северна Кореја за набавка на вакцини против вакцините, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Loading...

 

Северна Кореја пријави починати од коронавирусот брзо откако ги регистрираше првите случаи

 

„Другарите од Северна Кореја се добро запознаени со нашите бројни вакцини и се свесни за нашето искуство во борбата против Ковид. Доколку има барање од Пјонгјанг, ќе биде соодветно одговорено“, рече Песков, пренесе Тас.

 

Сеул: Северна Кореја се подготвува за седма нуклеарна проба

 

Loading...

Во Северна Кореја, наводно, шест лица починале од коронавирус, додека околу 350.000 луѓе покажале симптоми на инфекција, објавија севернокорејските државни медиуми.