Кражба во деловен објект во Куманово

Сподели со своите пријатели

Непознат сторител викендов ограбил деловен објект во Куманово, откако влегол во него со употреба на сила.

Loading...

– На 23.05.2022 во 05.39 часот во СВР Куманово, Ж.К.(65) од Куманово пријавил дека во неговиот деловен објект на улица „Доне Божинов“ во Куманово било влезено со употреба на сила и биле одземени предмети, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски