20.01.2020 13:27

Кожните јакни и натаму ХИТ!

Facebook Twitter Google+

Речиси е невозможно да се најде дама која нема барем една кожна јакна во нејзината соблекувална.

„Се дружиме“ со оваа облека во текот на целата година.

Loading...

Во зима, тој е скриен под мантил или палто, но штом температурата ќе дозволи, станува моден адут. Црните кожени јакни, особено шафран и цимет бои, се хит оваа година.

Пократките се позастапени, само за разлика од претходните години, сега имаат малку пошироки ракави.

Исто така, производителите искористија најголем дел од парчиња крзно од кожа, комбинирајќи се со контрастни материјали како што се деликатна чипка или крзно.

Оваа сезона моделите не се изработени од метални детали, но тоа не значи дека тие не се претставени, особено на рокерските јакни.

Всушност, бојата и текстурата на кожата, како и нејзината комбинација, се впечатливи.

Поточно, интересни модели направени во стилот на крпеница беа забележани на ревиите, особено за оние кои сакаат екстравагантна облека.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments