Ковачевски ќе одржи средба со претседателот на ВМРО ДПМНЕ Мицкоски

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски заедно со владиниот тим, денеска, 04.10.2022 (среда) во 16:00 часот во Владата на Република Северна Македонија, ќе одржи средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот тим.

Loading...

Ова денеска го соопштија од прес службата на Владата без повеќе детали.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ковачевски на Самит во Тирана, пречекан од премиерот Рама