Котевски: Во Куманово е извршен терористички напад (видео)

Сподели со своите пријатели

Како што соопшти Иво Котевски, во Куманово утринава е извршен терористички напад.

Loading...

– МВР утринава спроведе акција против вооружена група која имала за цел да организира напад врз државни институции, изјави Котевски.  Според него станува збор за добро вооружена група која извршила напад од автоматско оружје и со бомби.

Котевски изјави дека полцијата е се уште на терен и се врши претрес во куќи во населбата “Диво насеље” во Куманово.  МВР повика граѓаните да останат смирени.Иво Котевски одби да одговори на новинарски прашања во врска со шпекулациите за новонастанатата ситуација.

Leave a Reply