Кошаркарски плеј оф: КК Куманово во полуфинале со Работнички

Сподели со своите пријатели
Со двата натпревара кои се играат вечер, стартува кошаркарскиот плеј оф во Македонија, односно борбата за шампионската титула.
Првакот МЗТ Скопје Аеродром во првиот натпревар од полуфиналето е домаќин на Фени Индустри.
Во второто полуфинале играат Работнички и Куманово. На четирите натпревари досега одиграни сезонава, двата тима имаат по две победи и најверојатно и во полуфиналната серија нијанси ќе решаваат за победниците на натпреварите.
Натпреварот МЗТ Скопје – Фени Индустри се игра во СЦ „Јане Сандански“, а дуелот Работнички – Куманово се игра во салата „Градски парк“.
Почетокот на двата натпревара е во 19 часот. Полуфиналето се игра до две победи.
Преносот на натпреварот КК Работнички – КК Куманово ќе биде пренесуван на МРТВ.

Leave a Reply