Кошаркарите од М16 и М13 го пречекуваат МЗТ

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите до 16 години на Куманово утре со почеток во 13:30 часот го пречекуваат составот на МЗТ.

Loading...

Во недела, кошаркарите од М13 лигата, исто така го пречекуваат составот на МЗТ, со почеток во 13 часот.

М14 утре со почеток од 13:30 на гостинските терен ќе ги одмерат силите со Ролинг во Струмица, а веќе во недела кошаркарите до 18 години на Куманово, од 12 часот му гостуваат на Чаир.

Слободен викенд ќе има тимот од Втората лига.

Сите натпревари ќе се играат пред празни трибини, а во согласност со одлуката на Кошаркарската федерација, по препорака на Владата за заштита од коронавирусот.

Никола Ивановски


Leave a Reply