Кошаркарите на МКК Куманово ја освоија титулата во Третата лига (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Вториот тим на Кошаркарскиот клуб Куманово составен исклучиво од млади кумановци, кој се натпреваруваше сезонава во Третата лига ја освои титулата во финалниот натпревар против вториот тим на Работнички.

Loading...

 

 

Кумановци со резултат 63:66 денеска во СРЦ Кале го совладаа тимот на Работнички и со тоа се закитија со пехарот.

 

 

Loading...

Сепак и двата тима од следната сезона ќе се натпреваруваат во повисоката Втора лига.

 

Никола Ивановски