Кошаркарите на Куманово денеска во Израел против Хапоел Холон

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на Куманово веќе се во Израел каде ги одржаа и првите трензинзи во пресрет на денешниот меч против Хапоел Холон во рамките на регионалната БИБЛ лига.

Loading...

 

 

Мечот ќе се одигра денеска во арената Холон Тото со почеток во 19 часот по локално време.

 

 

Loading...

Израелците важат за силна екипа со многу квалитетен ростер и голем буџет, па оправдано во мечот влегуваат како фаворити.

 

 

Двата тима веќе одиграа еден натпревар на домашен терен во Куманово, кога победи составот на Хапоел Холон.

 

Никола Ивановски

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *