Корисно е да ги има овие работи во автомобилот, секогаш ќе ви послужат за нешто

Сподели со своите пријатели

Постојат многу практични трикови со кои можете да ги решите проблемите со автомобилот кои можат да ви се случат кога одите на пат или кога ќе се вратите дома од работа.

Loading...

Овие работи треба да ги имате во автомобилот бидејќи можат да бидат многу корисни, а од друга страна се многу евтини и нема да трошите многу пари на нив.

Турпија за нокти за покривање на гребнатинки

Машината за нокти е веројатно една од најкорисните работи што треба да ги чувате во вашиот автомобил во текот на зимските месеци. Кога вашата гумена лента е покриена со снежна нечистотија, таа нема да работи толку добро на шофершајбната.

Начинот на решавање на овој проблем е да ги отстраните бришачите и да ги истриете со турпија за нокти. На овој начин ќе бидете целосно подготвени за патувањето кое сте го планирале.

 Регенератор за коса со сјај

Доколку сакате да го задржите вашиот автомобил сјаен и да го спречите појавувањето на водени дамки, идеално е да користите регенератор за коса.

Прво земете кофа со вода и додадете сапун за миење автомобили. Потоа измијте го автомобилот со директни движења, но не заборавајте да го исплакнете веднаш по завршувањето.

Loading...

 

 

Променете ја водата во кофата ако се извалка. Откако ќе измиете сè, додадете половина шолја регенератор за коса во кофата и земете крпа и одете со неа околу автомобилот. Исплакнете го, исушете го со друга крпа! Вашиот автомобил ќе блесне.

 Ако сакате топла храна

Ако сте загрижени дека храната ќе ви се излади на пат кон дома, ставете ја храната на седиштето и вклучете го грејачот на седиштата. Ова функционира со секаков вид на храна.

Филтер за кафе

Филтерот за кафе ќе ви помогне да го одржите вашиот автомобил донекаде чист. Чувајте неколку од нив во автомобилот. Едноставно натопете малку маслиново масло на филтерот за кафе и потоа избришете ја внатрешноста на автомобилот со него. Можете да го користите на кожни седишта и на внатрешни врати.

Loading...

 

 

Пластичен сад како корпа за отпадоци

Има многу работи што можете да ги користите како корпа за отпадоци во вашиот автомобил за да го одржувате чист, но најзгодно би било празна кутија за житарки. Кутијата за житарки има капак што спречува вашето ѓубре да испадне додека возите, а капакот може да прикачи и вреќа за отпадоци внатре. Нема да украде премногу простор за нозете на совозачкото седиште бидејќи е круто и лесно се движи настрана.

 Шише за складирање монети

Многумина од нас имаат куп монети расфрлани во автомобилот. Најлесен начин да се справите со нив е да ги натрупате во старо шише од апчиња.

 

Loading...

 

 Гумени кујнски ракавици за отстранување на влакна од домашни миленици

Облечете гумени ракавици и потопете ги прстите во вода за да останат малку влажни, а потоа истријте ги преку седиштата во автомобилот. Ќе забележите дека за нив влакната од домашни миленици лесно се лепат.