Корисниците ширум светот пријавуваат проблеми со Microsoft Outlook и Teams

Сподели со своите пријатели

Многу корисници ширум светот утрово не можеа да ја проверат својата е-пошта поради проблеми со Microsoft Outlook и Teams.

Loading...

Според downdetector.co.uk, веб-страница која ги следи прекините на технолошките и мобилните платформи, илјадници корисници го пријавиле проблемот.

„Истражуваме проблеми кои влијаат на повеќе услуги на Microsoft 365“, објави Мајкрософт на Твитер.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  НАСА наскоро избира екипаж за враќање на Месечината