Концерт на македонската филхармонија во Куманово

Сподели со своите пријатели

Во Центарот за култура ”Трајко Прокопиев” во четврток /17 септември/, целовечерен концерт ќе одржи македонската филхаромонија.

Loading...

На програмата се дела од познатите светски класици како Бах, Моцарт, Дворак, Чајковски и други.

Изведбата на делата ќе биде под диритентската палка на Борјан Цанев, а како солист ќе настапи Здравко Ангелов.

Концертот е закажан за 20 часот во големата сала на НУЦК ”Трајко Прокопиев”.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.