Комеморација во чест на Жаклина Божиновска

Сподели со своите пријатели

Утре (09.08.2016) со почеток во 11:00 часот во зградата на поранешен Комитет ќе се одржи комеморација за Жаклина Божиновска која несреќно загина во невремето на обиколницата кај Смилковско езеро.

Организатори на комеморацијата се членовите на Општинската организација на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, чиј што член беше Божиновска.

Советот на Општина Куманово денеска на пладне донесе одлука на семејството на Божиновска да се доделат 3.000 евра неповратни парични средства помош, а нејзините сопартијки од Форумот на жени на СДСМ исто така ќе се боидат да соберат парични средства помош на нејзиното семејство.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.