Колку луѓе гласале во Куманово до 13 часот?

Сподели со своите пријатели

Вкупно 15.498 гласачи од Куманово до 13 часот го оствариле своето право на глас на седмите претседателски избори во Македонија.

Loading...

Право на глас во Куманово имаат 93.364 гласачи колку што брои избирачкиот список, што е излезност од 23,08%, информираат од Општинската изборна комисија.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Анастасија Арсовска од Куманово е државен првак во тенис