Колку донираа кумановци за настраданите во земјотресот во Албанија?

Сподели со своите пријатели

Граѓаните на Куманово заклучно вчерашниот ден донирале вкупно 76.250 денари и 500 литри флаширана вода за настраданите жители на градот Драч кој беше погоден од разорен земјотрес, информираат од Црвениот крст кои заедно со иницијативата „Куманово за Албанија“ на пункт на градскиот плоштад собираа донации.

Од сопствени средства Општинската организација на Црвен крст Куманово има издовено дополнителни 30.000 денари.

Loading...

– Голема благодарност до Граѓанската иницијатива „Куманово за Албаниј“, општествено одговорни граѓани и здруженија кои дадоа свој придонес во хуманитарните активности за помош на настраданите во Република Албанија, велат од Црвениот крст Куманово од каде додават дека се следат и реализираат активностите за помош и понатаму.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *