09.07.2019 15:17

Колкава е температурата на водата во македонските езера?


Температурата на водата во македонските езера е совршена за разладување од високите температури.

Според податоците на Управата за хидрометеоролошки работи од 13:30 часот, водата во Охридското езеро има температура од 25 степени, Преспанското има половина степен повисока температура, а најтопло е Дојранското езеро со високи 28,4 степени целзиусови.

loading...

Image by arttulehtinen1 from Pixabay


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments