Кој е виновен за овој неочекуван „рикверц“ судар (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Возењето наназад бара претпазливост. Возачот мора постојано да го следи сообраќајот и да ги проверува ретровизорите. Многу лесно може да се случи некои работи да останат незабележани, што се докажува со видео клипот снимен во Бразил, поточно во Сао Паоло. Станува збор за два автомобила кои се движат во „рикверц“, судирајќи се на сред улица.

Loading...

Можеме да видиме како две паркирани авта излегуваат од гаража. Двајцата возачи чекаа да се расчисти сообраќајот за да излезат на патот. Кога се случи тоа, автомобилите се свртеа во спротивна насока, сретнувајќи го својот „задник“ на сред пат.

Да се ​​утврди кој е виновен за овој судир не е лесно. Очигледно е дека ниту еден од возачите не го видел другиот, или поради верувањето дека патот е чист, или поради „мртвите агли“. Столбот Ц честопати може да покрие целосно возило или, да речеме, дрво.

 

 


Leave a Reply