Кога руски олигарх жени манекенка: Прстен од 9 милиони евра и две венчаниџи (фото+видео)

Сподели со своите пријатели

Рускиот олигарх приредил незаборавна прослава по повод својата свадба со руската менекенка. Алексан Шапалов ја оженил Ксенија Царицина (27) на раскошна церемонија во хотелот „Barvikha Luxury Village“ во Москва.

Без оглед што веќе пет години ја нарекува своја сопруга, овој пар кој заедно има две деца, дури сега ја официјализираше својата врска.

Убавата Ксенија пред неколку месеци од сопругот добила џиновски дијамантски прстен кој има 700 карати и чини неверојатни девет милиони евра.

 

Loading...

View this post on Instagram

70k

A post shared by Mrs.Russia 2018 ?? (@ksenia_tsaritsina) on

 

Таа изгледала прекрасно во венчаницата, а за време на прославата и се пресоблекувала, па прошетала уште една раскошна венчаница.

Торатата била на седум ката и изгледала како да лебди во воздухот. Украсите во салата го одземале здивот а илјадници бели цветови убаво се сложуваат со кристалните лустери.

 

View this post on Instagram

Wowedding ☄️❤️

A post shared by Marina Gradskaya (@_mrsworld_) on

 

На млаенците и нивните гости им пеела натпреварувачката од Евровизија, Полина Гагарин и рок бендод Ленинград, пренесува „Дејли мејл“.

 

Loading...

 

Медиумите нивна свадба ја опишуваат како најлуксузна за 2017 година.

Манекенката инаку често на социјалните мрежи се фали со раскошниот стил на живот во кој уживаат таа и нејзиниот сопруг, но и со својата линија која ја довела до совршенство и покрај двете породувања.

 

 

Парот живее во Дубаи каде често се видувани во својот скапоцен „Бентли“.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.