10.10.2019 01:07

Кога пивото го блокира сообраќајот: Илјадници лименки завршија на автопат (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Камион со лименки со пиво се преврте на најпрометниот автопат во Австралија, предизвикувајќи дел од патот да биде затворен за сообраќај со часови, соопшти полицијата.

Сè се случило во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј, а илјадници лименки на „Викторија битер“ го покрија патот.

Loading...

Возачот на камионот не е повреден.

Сообраќајот беше блокиран час и половина додека не се расчисти патот, а една лента била затворен дури седум часа.

Beer spilled on Australian highway

A truck carrying thousands of cans beer crashed on an Australia highway on Tuesday, causing beer to spill over the road.The cases of Victoria Bitter beer were left strewn over the highway, closing one lane as crews worked to clean the mess.

Публикувахте от NBC News World в Сряда, 9 октомври 2019 г.

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments