Кога ќе видите што сѐ може жената со најголемите уста во светот ќе останете шокирани (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Саманта Рамсдел официјално е запишана во Гинисовата книга на рекорди како сопственичка на најголемата уста во светот.

Loading...

Саманта е од Америка и ја малтретирале поради големата уста, а сега се гордее со нив.

 

 

„Тоа е вашата супермоќ. Тоа е она што ве прави посебни и различни од сите други“, вели Саманта, која собра импресивни 1,7 милиони обожаватели на Јутуб, благодарение на снимката на која става многу намирници во уста.

Нејзиното видео на ТикТок стана вирално откако објави снимка на која става три крофни во устата.

Благодарение на невообичаено големата уста, таа официјално ја носи титулата жена со најголема уста во светот и е запишана во Гинисовата книга на рекорди.

Loading...

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Samantha Ramsdell (@samramsdell5)

 

„Да имам 31 година и да имам рекорд за нешто што порано ме правеше толку несигурна, нешто што се обидов да не го забележам е одлично затоа што тоа е една од најважните, најдобрите работи за мене сега“, објасни Саманта, која работи како претставник за продажба на медицински производи.

„Ако имав совет за некој кој има голем дел од телото или нешто навистина уникатно и сака да влезе во Гинисовата книга на рекорди, би рекла направете го тоа! Направете го тоа гордо и правете го тоа со вашето најголемо богатство. Тоа е вашата суперсила. Тоа е нешто што ве прави посебну и различни од сите други што шетаат наоколу“, вели Саманта.

 


Loading...