Кога ќе видите како се произведува чоколадото, ќе се замислите дали ќе јадете пак (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Софија Роуз објави видео на социјалната мрежа Тик Ток, кое многу брзо започна да се споделува на сите социјални мрежи, бидејќи ги шокираше луѓето!

Loading...

Имено, тоа покажува како изгледа растението какао и неговите плодови пред да се исушат и преработат во омилено слатко.

Нејзината намера била да покаже како се прави мелено какао, но за да се случи тоа, морала да го исече и исчисти какаото.

Кога го стори тоа, таа покажа како изгледаат плодовите, а освен што беа со средна големина и меки, луѓето беа шокирани што беа покриени со бела слуз – за што Софија тврди дека е многу слатка.

Многумина се согласија дека се разочарани додека го гледале ова видео, но има и такви кои тврдат дека никогаш повеќе нема да јадат чоколадо, пренесува Мирор.

 

@sophiargrebRoasted COCOA Nibs #chocolate #cocoapod #fyp #hersheys #stepbysteptutorial #valentinesday #inlove #feelgood

♬ Put Your Records On – Ritt Momney


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *