Кое место е најпопуларно за водење љубов?

Сподели со своите пријатели

Кога станува збор за водењето љубов, има многу сомнежи и предрасуди со кои се соочуваат и оние парови кои се во врска и брак со години, но и оние кои штотуку започнале врска.

Loading...

Терапевтите кои се занимаваат со сексуалните активности и навики на паровите велат дека водењето љубов не треба и не мора секогаш да се случува во четири ѕида, ниту во спалната соба.

Еве што велат, каде е највозбудливо да се води љубов.

Повеќето секс терапевти ќе нагласат дека идеалното место за секс дома е релативен термин, секој има свое мислење, бидејќи покрај спалната има и други простории во кои луѓето се спонтано интимни.

Помладите генерации имаат омилена соба во која најмногу се релаксираат.

Истражувањето спроведено од Skin Condoms покажало дека 78 отсто од луѓето на возраст од 18 до 34 години најчесто имаат интимни односи во дневната соба.

Софата која е централното место на нивниот дневен престој е супер практична и за интимни игри.

Спонтаноста доаѓа, на пример, со гледање омилена серија или филм заедно.

Loading...

Други топли места за интимност се тушот (74 проценти), потоа автомобилот, некаде на отворено, особено на плажа, пишува Woman’s Health.