Кое е иделното време за водење љубов?

Сподели со своите пријатели

Сексот ги смирува нервите, го намалува крвниот притисок и го намалува стресот.

Loading...

Кога има љубов и страст, повеќето парови многу често се препуштаат на мазење.

И, се разбира, водење љубов.

И повеќето ситуации се создадени за тоа.

И веруваме дека не ви треба дополнителна причина.

 

 

Loading...

 

Сепак, некои ситуации се попогодни од други:

Пред голема презентација

Сексот ги смирува нервите, го намалува крвниот притисок и го намалува стресот, покажуваат истражувањата. Една студија докажува дека дури и најмал стрес имаат луѓето кои имаат секс пред голема презентација.

По будењето

Количината на тестостерон е најголема во тоа време од денот, а телото произведува повеќе окситоцин, што ќе ја зајакне врската помеѓу партнерите, додека спроведувањето ќе го подобри расположението.

Кога сте болни

Без разлика колку звучи контрадикторно, студиите покажуваат дека сексот го зајакнува имунитетот и со тоа помага во борбата против разни болести.

 

 

Loading...

14 дена по менструацијата

Две недели по циклусот, клиторисот расте за 20 проценти, што им олеснува на жените да доживеат оргазам, покажа неодамнешна студија. Во тоа време се јавува оргазам, па логично е дека телото сака што повеќе „акција“.

После тренинг

Студија од Универзитетот во Тексас покажа дека кај жените, после вежбање, протокот на крв низ гениталиите е зголемен за дури 169 проценти.

Во исто време, една жена после потење во теретана има многу подобра слика за нејзиниот изглед, и затоа е поподготвена за сексуален однос.