Кочку чинат „обичните“ маици и дуксери на Марк Зукерберг?

Сподели со своите пријатели

Изгледа дека гардеробата на Марк Зукерберг е многу поскапа одошто на прв поглед изгледа.

Веројатно ќе се изненадите кога ќе дознаете дека обичните сиви маици и дуксерки кои ги носи основачот на Фејсбук и не се така обично, барем кога во прашање е цената.

Loading...

Сите маици кои ги носи, правени се по нарачка и доаѓаат одпознат италијански дизајнер по цена која се движи од 300 до 400 евра. Но, и да имате толку пари нема даможе да ги купите, затоа што се прават посебно за него.

Кога се во прашање, исто така „обичните“ дуксерки, магазинот „GQ“ воочил дека не се направени од памук, туку од многу поегзотичен материјал.

 

First day back after paternity leave. What should I wear?

Публикувахте от Mark Zuckerberg в Понеделник, 25 януари 2016 г.

 

Уредниците на оваа модно списание веруваат дека тие најверојатнос е од кашмир и дека цената им се движи од 900 до неколку илјада евра.

Покрај цената, многумина веројатно се збунети со неговата одлука да носи скоро идентични работи секој ден, судејќи по неговите зборови, зад сето тоа стои добра причина.

Со оглед дека бројот на обврски и одлуки кои секој дне мора да ги донесе, се големи, Марк Зукерберг не сака да торши време и мозок на избор на облека, па затоа во плакарот секогаш има облека со идентична боја која може да ја вклипи една со друга.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *