Клоп за Анчелоти: Кога тој дојде во Евертон, знаев дека добивме вистински конкурент

Сподели со своите пријатели

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, зборуваше за неговиот однос кон Карло Анчелоти во пресрет на мечот со Евертон.

Loading...

– Мојата врска со Анчелоти никогаш не била тајна. Само голема почит. Ова е прекрасна личност. Кога дознав дека тој ќе го предводи Евертон, помислив: „Ох, имаме уште еден вистински конкурент“.

Евертон заврши добра работа ова лето. Тие ги пронајдоа точно играчите што им беа потребни за да го засилат својот веќе квалитетен состав.

Сега, навикнат на барањата на Анчелоти, Евертон стана доволно силен тим, изјави Клоп.

Натпреварот Евертон – Ливерпул кој воедно е градско дерби, е закажан за утре (17 октомври) со почеток во 13.30 часот. 

Зоран Стерјовски


Leave a Reply